4. Trampský guláš (18.listopadu 2000)

 

Guláš opět kvůli nedostatečné kapacitě přestěhován do chaty ve Staré Bělé. V sobotu 18. 11. 2000 kromě Tempo di vlak vstoupila Falešná karta, Pupkáči, Klubko a Jean, Racek, Marťánci, duo Pyrop, Sponteo a Křeni. Promítal se Ahasvérův film o lasování a session s Falešnou kartou končil o půl sedmé ráno.

 

O vzájemném setkávání.

Pokud jste si to ještě neuvědomili, proč jsme všichni tady, tak pozorně čtěte těchto pár následujících řádků. Možná dostanete odpověď, proč všechny ty Guláše, Tóny cest, Dakoty…

Se vzájemným setkáváním to všechno vzniká a taky zaniká. Lidé potřebují být spolu a k setkání bohužel potřebují nějaký důvod. Málokdy se sejdou jen tak. Tak tedy hurá na Dakotu, na Guláš, Tóny cest a vůbec na vandry, výlety do přírody. Něco pěkného si poslechnout, trochu se poučit, nebo si jenom tak pokecat o tom co bylo a ještě lépe o tom co bude. Partu dělá společná budoucnost. Doufám, že k tomu všemu trochu přispějeme.

Tak se tedy dobře bavte, protože my se bavíme určitě dobře.

Za všechny organizátory Bruml

 

 

Falešná karta (Nové město n. Moravě)

Úplně na začátku jsme byli parta patnáctiletejch kluků, kteří spolu jezdili ven. Znali jsme se ze školy. Už od začátku jsme byli zaměřeni na muziku, takže jsme na tramp brali starý vobouchaný kytary, který jsme trápili celej víkend. Bezednou studnicí trampských písniček byli Mildovi rodiče (členové T. O. Hejkal), kteří nás učili spoustu písniček jejich kamarádů z vandrů. Občas jsme vyjeli na nějakej festival a právě na Olešnické kytce v roce 1994 jsem se rozhodli, že bysme tam příští rok mohli vystoupit jako skupina. Tou dobou jsme taky přemýšleli nad založením osady a tak jsme pojmenovali osadu i skupinu stejně: Falešná karta. Jako znak jsme si vymysleli kartu s utrženým rohem, kterou jsme časem ještě ovinuli falešným hadem. Tehdy byli členové v osadě i v kapele totožní: Milda, Vlasťák a Želva. Za datum vzniku Falešné karty bereme duben 1995. Až v roce 1997 přišly velký změny. Tento rok s náma přestal jezdit Želva a tak nám vyvstal v kapele problém s basistou. Od té doby jsme měli basisty externí. Také jsme do osady přijali Zdeňka „Číru“ Jirčíka, kterýho jsme poznali už o rok dřív na Olešnické kytce (ve frontě na pivo). S příchodem Číry se nám úplně změnil život. Začali jsme jezdit ven každej víkend a vydrželo nám to až dodnes. Koncem roku 1997 jsme přijali dalšího člena Pavla „Halíře“ Drobného, kterej ale náš náročnej život vydržel jenom rok. Poslední změna v T. O. Falešná karta proběhla na podzim 1999, kdy jsme přijali do osady Hdnýho Peťu. Sestava: Milda, Vlasťák, Číra a Hodnej Peťa funguje dodnes.

 

gulas4_Fal_karta_1.jpg (20505 bytes)               gulas4_Fal_karta_2.jpg (19474 bytes)

Jsou dobře slyšet, jsou dobře vidět, je jich všude plno. Falešňáci nemají chybu.

 

 

Klubko (Olomouc)

Legendární trampská skupina, která v 80. letech patřila k absolutní špičce trampské hudby nejen na Moravě. V roce 1985 se probojovala do finále Porty do Plzně a kdo se trochu orientuje, tak ví, že tenkrát se tam hned tak někdo nedostal. Vlastně zhruba vždy jen tři skupiny z kraje. V Olomouci mívali pravidelné pořady a písničky, ty byly jasně trampské. Však také nejčastější autoři – Wendy a Grizzly pochází z „Osady měsíčního svitu“. Pamětníci si jistě také vzpomenou na takové písně jako je Pódiový tramp, Hobo, Kanadský žertík, Michalovi, KPZ.

gulas4_klubko_1.jpg (18834 bytes)          gulas4_klubko_2.jpg (19050 bytes)          gulas4_klubko_3.jpg (20403 bytes)

Klubko posilněné - zpěvačkou z Irska. Jane zpívala krásné dlouhé balady ve starobylé gálštině.