Co jsou Tóny cest ?

 „Jsou to písně na cestách, zpívané trampíky u ohňů, tuláky, když se jim stýská po domově nebo turisty, aby se jim líp šlapalo? Jsou to písně tiché, hrané před usínáním, bluegrass do kroku nebo písně beze slov, jenom pro potěchu duše a očí koukajících po krajině? Ne. Myslím, že Tóny cest je to všechno dohromady  - a my to chceme do těch tří hodin všechno vměstnat a ukázat vám, že tóny cest můžeme poznat, jen když se sejdeme se všemi těmi tuláky, muzikanty, cestovateli, objevovateli, vandráky a… Takže, vykročme na cesty tónů.“

         Tóny cest - pravidelný měsíční cyklus hudebních večerů ostravské trampské skupiny Tempo di vlak, zaměřených na folk, country, bluegrass, trampskou hudbu a cestování. Pořad konferuje Libor Čenda Cenek (BG styl) a jeho součástí jsou i výstavy fotografií, obrazů, keramiky, dřevořezeb, cancáků, kronik, trampských vtipů, besedy s cestovateli, promítání diapozitivů a velkoplošného videa. Jako hosté vystupují také recitátoři, básníci a amatérské divadelní soubory. Na každém večeru vychází zpravodaj, který divákům představuje účinkující. Během přestávky je pro návštěvníky připraveno občerstvení v podobě domácího koláče a čaje zdarma.

Chceme v KD Gama vytvořit stálou scénu, na které by se mohly prezentovat hudební skupiny hrající výše uvedené žánry. V současné době v Ostravě podobná možnost chybí.

Příspěvky v jednotlivých odkazech Tónů cest jsou většinou použity ze zpravodaje Tónů cest.

Kontakty :

KD GAMA   Hornopolní 2991 Mor.Ostrava, tel.: 596611760

Tempo di vlak   Robin Hill, Briketářská 20, Ostrava-Michálkovice, 703 00, tel.: 603737173