6. Tóny cest (Magison) - březen 2001

Magison   Praha

MAGISON hraje trampskou muziku s prvky jazzu a swingu. Byli jsme ovlivněni hlavně slavnou érou moderní trampské písně, kterou v jejím rozkvětu v sedmdesátých letech představovaly především kapely Hoboes, Stopa, Příboj a mnoho dalších.

MAGISON má vlastní autorský repertoár, drtivou většinu skladeb napsal Vláďa Šaolín Konopas, několik songů je od Zbyňka Zubříka Rosendorfa. Tématicky se zaměřujeme hlavně na písně o toulání, přírodě a volnosti.

     Složení kapely :       Mirka Menšíková                   - zpěv

                                    Luděk Žofák                          - zpěv a kontrabas

                                    Zbyněk Zubřík Rosendorf       - zpěv a foukací harmoniky

                                    Vláďa Šaolín Konopas            - zpěv a akustická kytara

                                    Honza Fruhvirt                        - sólová kytara

 

  Magison13.jpg (25509 bytes)             Magison22.jpg (20502 bytes)  

Magison.                  Sponzor Maggi v akci

 

 

U Tempa di vlak

Nahrej!Hups,křup...A rázem mám s nohou v sádře spoustu času.Viki sice přibylo k malému Kubovi jedno velké nemocné dítě,ale zato mám čas zavzpomínat na poslední Tóny cest a víkend v Beskydech s Ozvěnou a jejími přáteli Supem, Belmondem, Bublinou a dalšími.Samozřejmě to byl víkend plný písniček,předávání zkušeností a dalších fórků.(Sup při snídani pozoruje pochtívajícího Sama a pronese úvahu:„Pes nejlepší přítel člověka s párkem “). Musíme se taky trochu pochválit. Poslední dva týdny jsme byli velice zodpovědní.Moc si totiž přejeme zahrát v Ústí nad Labem na finále Trampské porty.Vzájemně si mezi sebou přiznáváme, že dokonce trénujeme své party doma každý sám. Jirka ze strachu před svými pověstnými okny trénuje některé dny až čtyři hodiny nepřetržitě. Všichni doufáme,že se to neprojeví na psychice jeho synka Dalibora a ženy Lady. Přišel den „D “a my v Bludově na oblastním kole Trampské porty podáváme maximální výkony (k případným chybám se vám stejně nepřiznáme). Zvuk z aparatury je příšerný a ven leze něco podobného,co jsem slyšel na brigádě ve válcovnách plechu.Tak se tedy alespoň usmíváme, a vypadáme sympaticky. Nebudu to dále protahovat.Porota uznala,že jsme už uzráli na finále a udělila nám pěkné první místo a tím přímý postup do finále. V diváckém hlasování jsme se umístili jako druzí.Upřímně si těchto oceněn vážíme a naše radost po vyhlášení vítězů byla ohromná. Pro nás krásný večer končí krátkým sejšnem a řádnou oslavou u kamarádů Syslíků v nedalekých Velkých Losinách.

 Magison11.jpg (26834 bytes)    Magison23.jpg (19535 bytes)     Magison12.jpg (23898 bytes)     Magison21.jpg (30322 bytes)

  Rodinné prostředí na Tónech (špásující ředitel, dorost Tempa)