48. Tóny cest -  DC vocal - květen 2005

 

U Tempa di vlak

Jedeme na Jelení. Před nějakou dobou jsme se všichni zařekli, že už nikdy nebudeme soutěžit, protože už nechceme stát na pódiích s roztřesenými koleny. A už navždy si budeme vychutnávat jen příjemné pocity hostující kapely. Takže co nás nutí zase soutěžit na festivalu v Horním Jelení? Horní Jelení je totiž rarita mezi festivaly. Jde o festival trampské písně, kde kapely mají povinnost zahrát jednu trampskou klasiku napsanou před rokem 1950. S touhle podmínkou však bývají někdy trable a před dvěma léty se skrz toho málem pobili mladotrempové se starotrempy. Ale právě na takových písních se pozná kvalita a přístup kapely. Otec festivalu Fred Jedlička drží organizaci pevně v rukou, třicátý ročník a návštěvnost festivalu jsou toho důkazem. Na festivalu se poctivě dodržují také trampské tradice: Táborový oheň s programem, placky, camrátka, vztyčené vlajky osad … Jakoby se tady za těch 30 let čas vůbec nehnul. Nebudu nic zastírat, berte tento článeček, mimo jiné, i jako pozvání na Festival trampské písně, který se koná 27.-29.5.2005 v Horním Jelení u Pardubic. Aby toho nebylo málo, dnes večer si na vás vyzkoušíme dva staré trampské evergreeny, s kterými budeme soutěžit. A doufám, že bez roztřesených kolen. 

Mějte se fajn a pěkný večer přeje za celé Tempo Bruml

 

 

 

 

             048_dc_vokal_3.jpg (50392 bytes)             048_dc_vokal_2.jpg (51268 bytes)             048_dc_vokal_9.jpg (38807 bytes)             048_dc_vokal_1.jpg (52682 bytes)

 

Tempo v černobílém převleku

 

 

DC vocal  Olomouc:

Datum vzniku skupiny DC Vocal můžeme hledat někde v poslední dekádě 20. století, tj. asi v roce 1997 . V tomto se nemůžeme přesně shodnout. Dalo se dohromady pár přátel s bývalých olomouckých skupin Dostavník a Bluegrass Nova a kapelní embryo bylo na světě. Teď vznikl problém co hrát? Naštěstí zde byly písničky od Brontosaurů a Žalmana a na těch jsme se sehrávali. Teď už ale hrajeme většinou něco jiného.. Po drobných personálních výměnách došlo k mezníku ve vývoji kapely a to když přišel hráč na dobro Miloš Kudělka. Svým střízlivým a mírně skeptickým pohledem na věc nám pomáhá uvědomovat si vlastní chyby a pomáhá vývoji kapely jako nikdo jiný. Bohužel dnes má na nás už méně času další výrazná osobnost naší kapely a to Terezka Terčová. Přejeme jí hodně štěstí ve studiu na konzervatoři. Pokud bude moci vždy si, jak ona říká, pro nás nějaký čas najde. Můžeme říct, že naší domovskou scénou je Velká Bystřice, konkrétně Potlachy na Zámku. Zde hrajeme od prvopočátku a dokud nezhyneme, doufám, že hrát budeme. Zúčastnili jsme se i několika ročníků Bystřického banja a Regi-banja, většinou úspěšně. Pořádáme dvakrát do roka(vždy v květnu májový a v prosinci předvánoční )koncert v olomouckém Divadle hudby, kde představujeme věrným posluchačům nové písničky z našeho repertoáru. Několikrát jsme hráli na nádvoří zámku v Čechách pod Kosířem ve velmi milém prostředí. Doufáme, že se nám podaří tyto koncerty znovu domluvit. Jak je patrno v tohoto výčtu nějak moc to nepřeháníme a o to víc se těšíme na Tóny cest do Ostravy.

Složení kapely: Vladimír Ludmila - kontrabas, zpěv Miloš Kudělka - dobro Pavel Hampl - kytara, banjo, zpěv Věra Hamplová - zpěv, rytmika Alena Tlachová - zpěv Aleš Kubis - kytara, mandolina, zpěv

Jako host Vladimír Jakub Knápek - klávesy Tereza Terčová - zpěv (dnes bohužel nepřítomná)

 

 

048_dc_vokal_4.jpg (31894 bytes)         048_dc_vokal_5.jpg (56163 bytes)         048_dc_vokal_7.jpg (55510 bytes)         048_dc_vokal_8.jpg (46530 bytes)         048_dc_vokal_6.jpg (43079 bytes)

 

DC Vocal - kapela rozmanitého složení jak věkem tak i instrumentálně, dohromady naprostá pohoda