43. Tóny cest   (Ozvěna) - prosinec 2004

 

U Tempa di vlak

 

 

 

043_ozvena1.jpg (39094 bytes)           043_ozvena3.jpg (33498 bytes)           043_ozvena4.jpg (54113 bytes)           043_ozvena5.jpg (37394 bytes)

 

Vánoce jsou především pro děti a děti na oplátku umí vytvořit pravou vánoční  atmosféru. S dětma je průběh večera tak trochu dobrodružství, ale vždy s dobrým koncem.  Na fotkách z leva jsou Martin Cowboy, Kuba Bruml, Verča Cowboyová a Terka Petrovská.  Dále pak Ája s dětským sborem (Ája zcela vlevo), děti s paní učitelkou a Cowboy se svým synkem Martinem.

 

 

 

Abychom byli IN, připomeňme si několik aktuálních informací o Ježíškovi:

Nejznámější Ježíšek pochází z Betléma. To je dvanáct kilometrů od Jeruzaléma. Méně známý je ten z Kopřivnice, Bohumína, Ostravy, Karviné... U nás bydlí Ježíškové hlavně na Moravě.

Ježíšek se jmenuje Jaroslav, svatozář ani dětskou tvář nemá, těžko by se vešel do jesliček a "nelátá". "Jednoduché to nemá Ježíšek ani Ježíškova. Hlavně v prosinci," směje se bývalý technolog Tatry Kopřivnice

Pravidelně kolem Vánoc začíná doma stále častěji vyzvánět telefon. "Volají děti, že máme vyřídit Ježíškovi, co chtějí pod stromeček," říká Moravan, vášnivý muzikant, který hraje ve dvou kapelách, z nichž větší je Městský dechový orchestr. "

Místní sportovci s předstihem objednávali Ježíška na vánoční besídku. Musí přijít s klávesami a kolegou. Kopřivnického Ježíška si lidé z okolí zvou i na svatby, narozeniny, pohřby. Všude je vítán, i když koledy mu prý nejdou nejlépe.

Podle britských vědců věřit na Ježíška je dobrá věc

"Uvědomila jsem si to, když moji mladí synovci přicházeli do let, kdy by měli přestat věřit na Ježíška. Zjistila jsem, jak je to smutné, když člověk tuto víru ztrácí. Rozhodla jsem se proto zpracovat studii o sociálních výhodách, které plynou dětem z toho, že na Ježíška věří," řekla lékařka časopisu Lynda Breenová

 

 

Naší milí "Ozvěňáci" z Brna:

 

043_ozvena8.jpg (38679 bytes)                      043_ozvena7.jpg (44705 bytes)

 

Posílení o rytmiku z brněnské kapely Orion to Ozvěně opravdu šlape. A ještě nějaký ten drb: Ozvěna už tvrdě pracuje na svém novém CD - myslím, že už bylo načase splnit dluh svém posluchačům.

 

043_ozvena2.jpg (41676 bytes)                    043_ozvena6.jpg (51860 bytes)

 

Čenda ve svém vánočním svetru.        V sále bylo docela plno - to nás těší.