40. Tóny cest   (BG Styl) - září 2004

 

U Tempa di vlak

No vida, konečně jsme se dočkali. Po prázdninách opět na domácí půdě. Abych řekl pravdu, trochu jsem zapomněl, jak to na těch Tónech funguje. Zkusím si trochu zapřemýšlet "nahlas" a napíšu, co mě napoprvé napadne: Jsou to usměvaví posluchači, kteří odpouštějí nějaký ten přebrnk nebo přebrept, jsou to hosté, na které se opravdu těším - BG styl, Samson, Pacifik, Ozvěna. Dále je to neutahatelný Čenda, který to slunko přinese, i kdyby třeba celý den pršelo. A pak jen nějaké ty pravidelné, drobné zmatky před zahájením pořadu a obrovská úleva, když to vše skončí se a posluchači odcházejí spokojeni. A na závěr, pro úplnost, bych chtěl připomenout několik jubileí: Slavíme 40. Tóny cest (kdo by to byl řekl), kapela hraje spolu už 5 let (kdo by to byl řekl), společně s BG Stylem oslavíme také krásné kulatiny - počtvrté spolu hrajeme na Tónech cest a úplně na konec bychom neměli v září zapomenout, že v listopadu oslavíme 87. výročí Říjnové revoluce.

Mějte se tady fajn, Vaše Tempo di vlak

 

 

040_bgstyl_3.jpg (39893 bytes)               040_bgstyl_4.jpg (34030 bytes)               040_bgstyl_5.jpg (38231 bytes)               040_bgstyl_6.jpg (40999 bytes)

 

Konferenciér dělá vše pro to, aby kapela podala dobrý výkon. Mohl by udělat ještě více? 

 

 

040_bgstyl_2.JPG (41931 bytes)

 

Zvukař Pery má starosti.

 

BG Styl

Týýý brďo, to je teda pěkná pomelenice… Jako vždy píšu tyto řádky na poslední chvíli, zhruba 56 hodin před zahájením čtvrtečních Tónů cest, ovšem také jako vždy s láskou k této tradici. Říkám si, jak to asi ten dobrý človíček Bruml zvládne ještě dostat do grafické podoby, vytisknout, vysušit (pofoukáním) tisk a s úsměvem předat v den "D" na stolek u vchodu… Pan ředitel Zajda si někde trajdá, ani neposlal pohled a jak je vidět, všechno i tak šlape jako správně zajetá mašinka. No, a že prý co na sebe práskne BG Styl? Poměr alkoholiků (neustále se léčících) a abstinentů zůstává v kapele nezměněn, děti manželské beze změn, ty nemanželské tajíme navzájem i mezi sebou a jinak snad jen to, že Jirka s Méďou si pořídili nová břibližovadla, Aleš je v nynější době občanem Havířova a já se úpěnlivě snažím dostat do obytné podoby své nové bydlení v Mokrých Lazcích. Mám to už pravda za pár, ovšem kapela si se mnou při mém budovatelském nasazení pěkně užívá. Z futrálu mandolíny se sype omítka a místo zpěvníku nosím na zkoušky střešní pálené tašky pod záminkou jejich zajímavého zvuku. Tímto se naše zkoušení odehrává převážně jen na pódiích našich koncertů a spoléhat lze pouze na zadané domácí úkoly, či v té odvážnější variantě na vrozený talent ˘ . No, však posuďte sami! Ať je to tak či onak, ta muzika nás baví pořád dost a dost, festivaly se o opět vyvedly, už umíme hrát i v plné havířské výzbroji, za týden jedeme na Jamgrass do Jindřichova Hradce, budeme obveselovat kamarády betonáře na jejich výročním srazu a na zimu nás čeká koncert s Druhou trávou, Sluníčkem a snad i malé turné na Slovensku. (?) Stejně je v Gamě vždycky fajně a tím končím psaní a jdu tež kurňa cosi robiť, bo do večera je eště kus dňa a robiť se musí - to mluvili už rusi….

čusbus Čenda www.bgstyl.cz

 

   040_bgstyl_10.jpg (31765 bytes)           040_bgstyl_11.jpg (39980 bytes)           040_bgstyl_12.jpg (39972 bytes)           040_bgstyl_7.jpg (35767 bytes)           040_bgstyl_8.jpg (43321 bytes)

 

BG Styl pěkně v řadě: Jirka, Méďa, Aleš, Láďa a Čenda

             

 

Nad dopisy diváků:

Ahoj kapelo Tempo di vlak z Ostravy. Chodím hodně často na Tóny cest a moc se mi líbíte, ale přesto musím napsat, že se mi něco nelíbí. Moc se mi nelíbí ten, co to uvádí. Mluví na začátku, na konci i uprostřed a někdy se plete i ke kapelám. Přijdu na 40. Tóny cest a doufám, že tam moc nebude. Ahoj Váš Pavlík

P. S. Byl jsem minulý týden v Třebovicích a tam byl taky.

 

040_bgstyl_1.jpg (35859 bytes)

Čenda