35. Tóny cest   (Modrá krev) - únor 2004

 

U Tempa di vlak.

   

     Tuhle jsem si při čekání u kadeřnice krátila dlouhou chvíli prohlížením časopisu, který už od pohledu sliboval zaručeně "nejvěrohodnější" zprávy ze života slavných. Běžně tenhle typ čtiva nevyhledávám, ale ozvala se jakási přirozená ženská zvědavost a já, řádek po řádku, hltala nejčerstvější drby. Zpěváci, herečky, modelky, moderátorky,... na nikom nezůstala suchá nitka. Zaujal mě článek o dvou hvězdách naší POP MUSIC, které právě usoudily, že by bylo na čase vydat novou desku. Zcela náhodou oslovily obě dvě stejného člověka s prosbou, aby jim přímo na tělo složil pár hitů. A milý pan skladatel se musel rozhodnout, která z dam bude ta šťastná. Rozhodnutí padlo a zpěvačky jsou teď na ostří nože ...
     Ulevilo se mi, že jsme v naší muzice těchhle zajímavých situací ušetřeni. Prostě - co si napíšeme, to máme. A že se toho zase za dva roky nasbíralo a zdálo se, že by to vydalo na nové cédéčko, hodláme tak učinit. Už není určitě žádným tajemstvím, že za dva dny odjíždíme do studia a Vy se můžete těšit na nový přírůstek do svých cédéčkovníků. Tak nám držte palce, ať máte taky nějaké zásluhy.

                                                                                  

Ája


 

035_modrakref_2.jpg (31417 bytes)  035_modrakref_4.jpg (36759 bytes)   035_modrakref_3.jpg (34731 bytes)  035_modrakref_7.jpg (30890 bytes)   035_modrakref_5.jpg (27823 bytes)

 

 

035_modrakref_6.jpg (38410 bytes)      035_modrakref_1.jpg (36506 bytes)

 

 

 

MODRÁ KREF (PARDUBICE)


Složení:    
Radek Novák                    - kytara, držky, zpěv
Přemysl Dolan                  - kytara, zpěv
Tomáš Moravec               -  banjo, dobro, klarinet (?)
Michal Horký                    - mandolína, zpěv
Jindřich Kuliš                    - basová kytara, scat


Kapela MODRÁ KREF vznikla za dosud neobjasněných okolností a z neznámých příčin v lednu 2000 a je tudíž stále jednou z nejmladších kapel na současné pardubické folk a country scéně.
Bohužel, v současné době již není zdaleka nejmladší věkem svých členů ...
Žánrově byla skupina zařazena k bluegrassu, ostatně zcela logicky, neboť kapela obsahuje banjo, které obsluhoval nejdříve  pohrobek BG v Pardubicích, Vašek Lukes, pamětník a pořadatel slavných BG dílen a Grass-show, od května 2003 vystřídán Tomášem Moravcem. S banjem už můžete hrát i Mozarta a stejně Vám to nepomůže. Ke grassu se tedy hrdě hlásíme s tím, že zastupujeme jeho agresivní pardubickou odnož, tzv. "PAGRASS". Naším heslem je: "Pagrass se dá udělat ze všeho !".
Název MODRÁ KREF rozhodně nemá navozovat dojem příslušnosti ke společenské elitě, a už vůbec ne k elitě hudební. Písmeno "F" na konci názvu je pouze prvotní tiskovou chybou (některé zdroje tvrdí, že ji způsobil Vláďa Casey Růža, hradecký vydavatel, manažer, záškodník a kamarád), kterou však hodláme odstranit až jako poslední ze všech nedostatků tohoto hudebního sdružení.
Neoddiskutovatelným pozitivem kapely je bezesporu skutečnost, že je složena z muzikantů ať již bývalých (Grátis, Zpětná vazba, Poupata)  nebo stále fungujících (Pouta, Freegrass, Eagles & Horses, Lokálka, Zbytky slušnosti) pardubických a okolních folk a country skupin. Pořadatelé hudebních akcí mají tudíž jedinečnou možnost z ekonomických či jiných důvodů pozvat kapelu MODRÁ KREF jako vzorek namísto dalších deseti hudebních formací z regionu.
Co se dosažených met týče, potěšilo druhé místo u poroty v soutěži Mohelnického Dostavníku 2000 i třetí místo v soutěži o krtečky (a tedy jedno obdržené zvířátko) na Zahradě 2003. Účinkování na Zahradě v Náměšti na Hané a Slunovratu v domovských Pardubicích pokládáme za velkou čest a úspěch. Jinak hrajeme příležitostně, nahlas a hlavně rádi.
Domníváme se, že na služebně i myšlením natolik infantilní kapelu, jako jsme my, to úplně stačí.
 
PROHLÁŠENÍ:
      Kapela MODRÁ KREF si rozhodně neklade za hlavní cíl stát se bluegrassovou špičkou s nesmírnou popularitou, nekonečnou řadou natočených alb, kapelou neustále oceňovanou cenami Grammy, s jistotou vysokých honorářů a následně tučnými bankovními konty členů.
      Ničeho z výše uvedeného se však případně zříkat nebudeme.
 
                                          

Vaše MODRÁ KREF
 

 

 

 

035_modrakref_10.jpg (27663 bytes)     035_modrakref_11.jpg (32665 bytes)     035_modrakref_12.jpg (39073 bytes)     035_modrakref_13.jpg (42197 bytes)

 

 

035_modrakref_8.jpg (34181 bytes)        035_modrakref_9.jpg (33144 bytes)

 

Modrá kref má široký žánrový záběr a je vidět a slyšet, že kluci hrajou pro radost.