30. Tóny cest   (BG styl) - září 2003

U Tempa di vlak

Všimli jste toho nenápadného čisílka na začátku zpravodaje? Je tam vytištěna třicítka. Něco mi říká, že by mohlo jít o jakési kulatiny …

Když jsme tenkrát před třemi roky začínali, byl to vlastně pokus, jestli něco takového může vůbec fungovat. Byl to nápad a zároveň zbožné přání. Ptali jsme se lidí, kteří měli s takovými pořady zkušenost, zda to takhle může fungovat. Mnohdy nám odpovídali, že to asi tak nepojede. Prostě každý měsíc lidi chodit nebudou. Z naších statistik plyne, že nejmenší návštěvnost byla okolo třiceti platících diváků. Není to moc, ale tímto počtem diváků se nemohou pochlubit ani některé festivaly.

Dneska, když se dívám na zpravodaj s tou pěknou třicítkou a na diváky sedící v sále, můžeme si v klidu říct - vznikla pěkná tradice. A myšlenky Mirka Ošance, že kdo s tímto typem pořadů začíná musí počítat i s tím, že to jednou skončí, mě nechávají naprosto klidným.

  

Přejeme pěkný večer.    Bruml  Tempo di vlak

  

 

BGstyl4_1.JPG (40514 bytes)          BGstyl4_2.JPG (39828 bytes)          BGstyl4_3.JPG (38497 bytes)

Mladý nadějný dirigent (Tim-mladý Zajac) oddirigoval představení ve skvělé formě.

   

 

BG Styl.....?

No jejda, ještě že jsem narozen ve znamení Ryby a mám se na co vymluvit… Podobně po vzoru Fantomase (pro ty mladší připomínám, že jde o zcela lysého filmového hrdinu s plastovým ksichtem a létajícím autem, který se chlubil, že dělá ze zvyku vždy a vše na poslední chvíli), tedy po jeho vzoru zasedám teď i já, v čase předpůlnočním, ke tvoření následujících řádků:

Tož ať žije krásný podzim!!!       Ať žije 30.večer Tónů cest!!

Já mám ty Tóny v září vždycky rád dvojmo. Pokecám si s vámi a potkávám tady i kluky z naší kapely – což by mohl být pěkný večírek. Během léta to byl samý festival, festival a na kvalitní klubové diváky se vždy poštěstí narazit až tady v Gamě.

Ovšem nuda to v těch horkých dnech to taky nebyla, to néé! Napadá mě vyzdvihnout alespoň náš zahraniční výlet do obce Malá Čausa a města Handlová – obojí je na Východ od Moravy a velmi blízko u sebe. Pro muziku našeho (BG) stylu je tam sice pole zcela neorané, ale to vůbec nevadilo naprostému souznění duší kapely a posluchačů. No prostě paráda. V Čausi nás v první chvíli chtěli jen vystavovat za sklem Obecního domu, ale nakonec se nechali přesvědčit, že kontrabas je nástroj bezpečný a přišli si sednout do malého sálu dokonce i s dětmi. Samou radostí ze zaplněných židlí jsme opustili pódium a fajnový koncertík jsme si užili v hledišti mezi diváky. Poté došlo na tradiční skvělou slovenskou pohostinnost a místní hostinec doslova rezonoval…

No a Handlová den na to zase slavila „Deň baníkov“. Naše mírná tréma z  náměstí přeplněného pracujícím lidem se rozplynula ihned po první sérii skladeb, kdy kdosi probudil zvukaře a Báječná ženská rozjásala snad všechny, včetně 56 prodejců „pravého“ burčáku. Vše dopadlo skvěle, ba dokonce slaninu jsem dostali aj s vreckovým nožíkom.

Takhle nějak ve zkratce k létu minulému a pro všetečné hltače dalších informací snad ještě přidávám odkaz…:  www.bgstyl.cz.

Hezký večer vám všem přeje Čenda

 

 

      BGstyl4_5.JPG (32721 bytes)             BGstyl4_6.JPG (32114 bytes)             BGstyl4_4.JPG (41982 bytes)

BGstyl a jejich úsměvy od ucha k uchu. Jak říkával kamarád Pedro: "Nemít uši, smějí se okolo celé hlavy".

 

 

BG Styl pro radost a pro vás hraje od roku 1998 stále ve složení:

Kamil  /Méďa/ Tománek        kontrabas, vokál /high tenor/

Láďa Duda                            kytara, vokál /baryton/

Libor  /Čenda/  Cenek           mandolína, vokál /tenor/

Aleš Zegzulka                        dobro,vokál /bas/

Jirka  /Haleluja/ Mitrych         banjo, housle