28. Tóny cest (Morgana) - květen 2003

U Tempa di vlak

      Tak tu máme květen, čas lásky, rozkvetlých stromů i luk, čas vandrů a spaní pod širákem s hvězdama probleskujícíma temnou korunou stromu. Bohužel i čas alergií- kýchání, smrkání a pálení v očích, ale taky čas prvních festivalů a různých přehlídek a akcí mimo zdi kulturních zařízení.

      Ten první letošní festiválek- Trampská nota v Padochově- nás čeká hned tento víkend a já jen doufám, že mě tabletka ochrání před těmi létajícími pyly a já budu moct spolu s ostatními normálně zpívat, jak na pódiu, tak i celou noc s Ozvěňákama, Lístkem a dalšími zúčastněnými u nočního ohně.

      Příští týden jedeme probdít páteční i sobotní noc na Festival trampských písní v Horním Jelení. Poslední květnový den hrajeme v Karviné a následující víkend jsme přijali pozvání na legendární Slunovrat. Mezitím ještě zaskočíme zahrát do Brna na akci Brněnský drak, pak ještě sjedem do Prahy, no a to je do příštích Tónů, které nejsou ani za celý měsíc, až dost na to, že musíme taky občas chodit do práce.

      Jak to všechno dopadne si přijďte poslechnout na příští, prázdninové, Tóny cest, kde budeme mít na vyprávění více času, ať už mezi písničkami nebo na tradičním rautu, který se bude jako každý rok konat.

      Za tempo di vlak Robin Hill - Cowboy

 

morgana1.jpg (33579 bytes)                       morgana3.jpg (43659 bytes)

 

Bude se promítat - čeká nás další překvapení pana ředitele.     Neúnavný fotograf Jirka Tobola. 

 

Morgana Ostrava:

Kapela se po dlouhých personálních peripetiích dala znovu dohromady v lednu letošního roku. Hlavni osobou je stale textař a skladatel Petr Sasín (dále sólová kytara a zpěv). Po téměř dvou letech se do sestavy vrátil i baskytarista Ctirad Skopal a Morgana byla doplněna dvěma novými mladými perspektivními muzikanty plnými elánu: David Valenta (doprovodná kytara a zpěv) a Tomáš Šindlář (perkuse a zpěv).

Letos se kapele podařilo postoupit do finále Moravského vrabce a získala 3. místo v oblastnim kole Trampské porty. Cílem Morgany je představit se na co možná největším poctu vystoupeni a představit tak své písně posluchačům.

Ctirad

 

  morgana2.jpg (43175 bytes)      morgana6.jpg (44848 bytes)      morgana5.jpg (30668 bytes)       morgana4.jpg (33564 bytes)

 

  Znovuhrající kapela Morgana Ostrava.