21. Tóny cest (Pacifik)  - říjen 2002

Něco o Pacifiku. (čerpáno z internet. stránek kapely Pacifik Praha)

Pacifik, dnes již legenda country a trampské  muziky, stále  hraje a zpívá písničky plné humoru, dobré nálady,  i k přemýšlení. Od svého  vzniku v roce 1971 se orientuje na  vlastní tvorbu, ze které mnohé písničky časem  zlidověly - Velrybářská  výprava, Tulácké blues, Dál, dál, dál, Blátivá cesta,  Džínová  láska...

Výkon Pacifiku je postaven na zajímavých interpretačních  výkonech Heleny Maršálkové, Marcely Voborské a na spolehlivé kytaře  Pepy  Blažejovského. Vše zastřešuje leader skupiny Tony Linhart.

Za  svou  třicetiletou éru má Pacifik tisíce vystoupení a stovky nahrávek  na zvukových  médiích. Tím nejcennějším zůstává že muzika Pacifiku  je radostí pro  interprety i posluchače.

 

pacifik02.jpg (25454 bytes)      pacifik04.jpg (26957 bytes)     pacifik05.jpg (27080 bytes)    pacifik03.jpg (28075 bytes)   

Pacifik, přestože po cestě unaven, své publikum nezklamal.

 

Co nového u Tempa? Měsíc v tempu di auto.

To naše tempo, po tom co jsme se dohodli, že trochu zvolníme, dostalo ten správný "švung". Během měsíce jsme autem najeli asi 2000 km, během týdne jsme byli dvakrát v Čechách (Litvínov a Praha) a doma mi náš malý Kuba začne asi za chvíli říkat strejdo. Nedá se nic dělat, tohle je vlastně taková daň za všechny ty příjemné chvíle strávené na vydařených akcích a za setkání se zajímavými lidmi.

Druhý den, hned po Tónech, jsme se večer rozjeli do Skaličky u Hranic na Trampský mlýn. Akci dělá príma partička (Řezňa, George a spol). Večerní slavnostní oheň i celý průběh festivalu byl veden v trampském duchu a v naprosté pohodě. Výsledky pěveckého klání nejsou podstatné, jen musím napsat, že jsme měli tu čest, být poraženi Falešnou kartou.

V Litvínově (zatím nejdál, kde jsme s kapelou byli)  jsme si zahráli na večeru kapely Stráníci. Bohužel nepřišlo moc lidí přestože Stráníci jsou charizmatická kapela. Po noci strávené u Luboše a Verunky na jejich chatě, nám připadalo, že se s nima známe minimálně 20 let. Pozvali jsme je na Tóny do Ostravy a oni pozvání přijali. Takže se na některých z příštích Tónů cest dočkáte.

Z Litvínova to bereme přes Hejnice u Liberce na Jizerskou notu. Krásný podzim na pěkném místě. Hrůza, zase soutěžní festival. Ze čtyřech soutěžících kapel získáváme bramborovou medaili.

Týden na to hrajeme benefičně v Karlíně s kapelou Lístek na prvním oficiálním koncertu v této oblasti po povodních. Akustické hraní bez aparátu pokračovalo druhý den na legendárních Brdech.

Můžete si tedy všimnout, jak jsme dnes odpočati a celí šťastní, že to máme z domova do Gamy autem asi 15 minut.

                Všem přejeme na 21. Tónech cest pěkný večer a příjemný poslech.           

                                                                           

Bruml  Tempo di vlak

 pacifik01.jpg (25442 bytes)