19. Tóny cest (Tempo di vlak, křest CD, žranice) - čeven 2002

 

     Tak už nám slunce začalo více hřát a to znamená, že ostatní, stejně jako my, začnou místo na koncerty jezdit více ven, na vandry, výlety, dovolené a vůbec za jinou zábavou. Ve čtvrtek 13. června jsme tedy s Folkovým klubem Ostrava (členové T.O. Žlutý kvítek) připravili poslední z řady našich večerních pořadů „Tóny cest“, přičemž jsme pokřtili své první CD. Nápomocni nám k tomu byli Josef „Mlok“ Grimm, Ota Maňák, a celý štáb „Tónů“ v čele se Zajacem.

     V průběhu večera byl promítán videozáznam z našeho, historicky prvního, vystoupení na 1.Trampském guláši a pár okamžiků, vystihujících naše snažení při natáčení cédéčka. Co se tohoto týče, musím upřímně za všechny podotknout, že to byla „fuška“. Ale přesto, že jsme neměli takřka chvilku odpočinku a makali na 200%, (až na poslední den natáčení, kdy jsme se nějak zasekli na hlouposti a šli si na hodinu a půl provětrat hlavu procházkou k řece) vládla nad tím vším ve studiu nevyslovitelná pohoda. A to vše hlavně díky vysoce profesionálnímu přístupu obou režisérů páně Pavla Zajíce (hudební) a Honzy Friedla (zvukový). A konečný efekt? Ten už musí posoudit sami posluchači.

       Večer „Tónů cest“ dopadl výborně, diváci byli spokojeni, zvláště pak ti, kteří nás k natáčení  přemlouvali už více než rok. Nadšeni jsme byli také my, protože dvousethlavé obecenstvo z nás nikdo opravdu nečekal. Úžasná tečka na ukončení sezóny.  Tak zase AHOJ v září.

  

Přeji Vám krásné léto a spoustu pěkných hudebních zážitků.   Viki

 

Diváci 19. Tónů cest si mohli přečíst a poslechnout, co si s naší prvotinou počít. (Převzato ze zpravodaje Tónů cest)

Řádná údržba a manipulace s CD

 Vážený spotřebiteli,

zakoupil jste si nosič vysoké kvality. Proto než vybalíte CD z bezpečného úkrytu plastikového obalu, musíte vědět několik důležitých informací o tom, jak s tímto nosičem správně zacházet. Jak jistě všichni víte, je to naše první CD a proto je obzvláště háklivé na nesprávnou manipulaci. Jednoduše řečeno, pokud budete na cedéčko zlí, bude vám hrát nekvalitně, interpreti budou zpívat falešně a nástroje hrát z rytmu. Pokud bezezbytku dodržíte přiložené instrukce, budete našemu cedéčku sympatičtí a po zásluze se vám za to odmění.

 Denní režim vypadá takto : 

 ·         Ráno budit nejdříve v 9.00 a obzvlášť něžně, nechat vyčůrat, jemně kartáčkem a zubní pastou vyčistit dírku, opláchnout vlažnou vodou a vysušit ručníkem.

·         Po krátkém odpočinku  může již CD pracovat. Vložte ho tedy do CD mechaniky, zamávejte mu na rozloučenou a mechaniku zavřete. Zmáčkněte PLAY. Celý nosič lze pustit celý pouze jednou, pak je nutná přestávka, to proto aby se mu tolik nezatočila hlava.

 ·         Po obědě nezapomeňte na odpolední klid, jinak byste CD mohli strhat.

 ·         Nosiči velmi prospěje, dostane-li se jednou za čas na čerstvý vzduch. Doporučujeme Vám, abyste se s ním alespoň jednou týdně v noci proběhli. (Nejlépe v horách.)

·         V zimních měsících by měl mít Váš nosič teplejší obal. Jako nejvhodnější se jeví kvalitní spací  pytlíky renomovaných značek. Zásadně jej v zimě nestrkejte do kulicha, nesluší mu to.

·         Nosiči uděláte velkou radost, když mu jednou za čas dopřejete, byť jen krátkou, jízdu vlakem. Naše nosiče mohou cestovat v nekuřáckých vagónech 2. třídy, bez nároku na místo k sezení, zdarma.

  ·         Každý večer před spaním nosič omyjte, vysušte, namažte nočním krémem a řádně promasírujte. (Masáž kratší než půl hodiny nemá cenu.)

  ·         Pamatujte ! Respektování výše uvedených zásad, vlídné rodinné prostředí, pravidelný režim a dostatek spánku udrží Váš nosič dlouhou dobu krásný a svěží.

 

Raut4.jpg (11952 bytes)   krestCD_11.jpg (15434 bytes)   krestCD_10.jpg (24025 bytes)    krestCD_12.jpg (27132 bytes)     Raut3.jpg (12238 bytes)

Tempo v novém (naštěstí pouze jedná píseň).  Tempo opět postaru.

  Raut1.jpg (12269 bytes)        Raut12.jpg (14922 bytes)        Raut13.jpg (14641 bytes) 

Využíváme nejmodernější technologie - promítání našich krásných detailů online.

 

A Mlok zapěl ...

OSLAVNÁ ÓDA - Slavnosní křest CD Tempo di vlak - Klub GAMA, 13.6.2002

Melodie:                                        ukradená

Text:                                              Josef Mlok Grim

Umělec-zpěvák:                            Josef Mlok Grim

Umělec-hudebník:                        Ota Šejk Maňák

Předzpěvák:                                  Petr Crazy Frycz

 

1)    „ TEMPÁCI VY NAŠI MILÍ, I VY VZÁCNÍ HOSTÉ

VE SLAVNOSTNÍ  TÉTO CHVÍLI SLYŠTE  SLOKY PROSTÉ…“

   

2)    „ NENESEM VÁM VELKÉ DARY–ODKUD NA NĚ PRACHY BRÁT,

ZATO JEŠTĚ VÍCE  PÁRY PŘIŠLI JSME VÁM VINŠOVAT“

   

3)    „Z DUŠÍ NAŠICH PADÁ TÍSEŇ, PĚJME BRAŠI ZVESELA

DÍKY TEMPU TRAMPSKÁ PÍSEŇ ZASE VSTÁVÁ Z POPELA“

 

4)    „ MORAVÁCI RADOST MAJÍ, VZTEKAJÍ SE PRAŽÁCI,

V TRAMPSKÉ PÍSNI ŽE PRIM HRAJÍ TI OSTRAVŠTÍ TEMPÁCI“

 

5)     „ POTLACHY A FESTIVALY, GULÁŠE I TÓNY CEST

  KAPELA TO VŠUDE  VÁLÍ, SBÍRÁ CENY O STO ŠEST“

 

6)    „ COWBOY, BRUML, VIKI, ÁJA, TÉŽ HANUSEK JIRKA,

SLAVNÍ JSOU JAK VČELKA MÁJA NEBO MIRO ŽBIRKA“

 

7)    „ PŘED TOU SLÁVOU PROSTÝ TREMPÍŘ TĚŽKO SE JEN SCHOVÁ,

ZÁJEM PRÝ UŽ PROJEVILA TELEVIZE NOVA“

 

8)    „ VY TOU SLÁVOU-POLNÍ TRÁVOU OMÁMIT SE NEDEJTE

DÁLE ROSU NA KOLEJÍCH KANADAMI STÍREJTE“

 

9)    „ V KAPELE SE RÁDI MĚJTE, ŽIVOT BĚŽÍ ÚPRKEM

DRŽTE SE VŽDY KOLEM KRKU, ALE NIKDY POD KRKEM“

 

10)„ NA ZEMI VŽDY PEVNĚ STŮJTE, ÚSPĚCH NENÍ BEZ PRÁCE,

    DÁLE S LÁSKOU OPRAŠUJTE MIRKA DUDU-ZAJACE“

 

11)„ VINŠUJEM VÁM ŠTĚSTÍ V ŽITÍ, V KAPELE PAK ZEJMÉNA

        NA VŠECH TRATÍCH AŤ VÁM SVÍTÍ STÁLE JENOM ZELENÁ“

    

12) „ KONČÍME RYCHLOSTÍ BLESKU- ZNÍ POSLEDNÍ SLOKA,

         VY NEŠETŘTE NA POTLESKU PRO OTU A MlOKA“

 

Raut2.jpg (12853 bytes) krestCD_5.jpg (29028 bytes) Raut11.jpg (13335 bytes) krestCD_7.jpg (28681 bytes) krestCD_8.jpg (19321 bytes) krestCD_4.jpg (23967 bytes)

CD bylo pokřtěno Mlokem, který sám a bez násilí zapěl oslavnou píseň na Tempo.

 

krestCD_1.jpg (19499 bytes)   krestCD_6.jpg (21972 bytes)   krestCD_2.jpg (27847 bytes)   krestCD_3.jpg (22308 bytes)   krestCD_9.jpg (27999 bytes)    

Postupně zleva : Konferenciér Čenda a zvukař Pery (upřímná radost z kusu žvance), AlíK (textařka, dopisovatelka, grafička - vše co potřebujeme) a Strašidlo (paní ředitelová - něco víc než ředitel), ředitel Zajac (opět vše ve svých rukou), Čenda u svého oblíbeného čtení a samozřejmě pořádná žranice.