15. Tóny cest (Falešná karta) - únor 2002

Falešná karta Nové Město 

Milan "Milda" Dvorák 
Narozen: 23.8.1976 , Hmotnost: moc ! , Číslo bot: 13 Nepřehlédnutelná část Falešné karty. Má rád dobré jídlo a pití - je to labužník. Sní ale prakticky všechno (kromě rajčat, protože po nich ho pálí dásně). Už asi tri roky ho neviděl nikdo běžet (...a asi už ani neuvidí). Jinak je to strojař-ekolog. Studoval na to šest let pětiletou školu a zdůvodňoval to tím, že má školu rád. V současnosti dělá na civilce pravou ruku šuldovi (školníkovi) na Novoměstským gymnáziu. Nesnáší: Telefonování (takže touto cestou prosí aby mu bylo telefonováno v opravdu jen v nejnutnějších případech) 

Vlastimil "Vlasták" Libra 
Věk: 25, Hmotnost: málo, Obvod hrudníku: 20 Přehlédnutelná část Falešné karty. Milda o něm tvrdí, že je průsvitnej. Je to ekonom informatik. Protože prahl po vedení, tak si pětiletou školu protáhl na šest a pul let. Teď pracuje v rodinné firmě na výrobu nábojů. Je to lamač dívčích srdcí (nejvíc ho obdivujou holčičky ve veku 10-12 let). 

Zdenek "Číra" Jirčík 
Věk: nechce nikomu prozradit Stav jater: odborníci varují Číra nemá rád: kočičky, stonožky v květáku, veškerou zvěřinu, drštkovou, králíky. Bojí se ryb. Číra má nejradši: RUM (jedině Božkov). 

Fal_karta12.jpg (15130 bytes)            Fal_karta13.jpg (13000 bytes)

A zde jsou Falešňáci ve svém živlu.

 

Pavel "Jim" Machácek 
Narozen: 1983 , váha: 59 kg Je to zatím externí člen naší kapely, kde hraje na kontrabas. Na vstup do osady mu běží jednoroční zkušební období. Je to zapálenej muzikant-multiinstrumentalista, obdivovatel bratří Ryvolů. Skládá i svoje vlastní písničky. Miluje jízdu stopem. 

"Poršák" 
Vek: 24 (...a to je na auto vopravdu hodně) "Poršák" byla naše osadní škodovka, která nám sloužila 3 roky. Hodně jsme toho s ním prožili: V Holštejně se nám po střeše prošly 2 strašidla z masopustu, z Oslavan jsme jeli až do Nového Města na dvojku protože nešlo radit...a takových zážitku bylo s Poršákem víc. Měli jsme vypracovanej systém nasedání a nakládání věcí, takže se nás tam vešlo dovnitř 5 a ještě kontrabas a bágly. 
Zpěvníky z Mildova vydavatelství
T.O. FALEŠNÁ KARTA Písničky 1. Sebevrah, Dopis na vojnu, Námořník, Zahradníkův lék, Píseň ze života (táta a syn), Boxer, Scarborough, Hombre, Nepolapitelní, Štěstí, Bolavá křídla. Použité 

T.O. FALEŠNÁ KARTA Písničky 2. Kolikrát, Bláznům pár, Proklatej rok, Dneska te čeká N. Y., Spálená zem, Texis Red, Dovolená, Smer Grónsko, Jeseníky, Přízraky, Až ti zas život . Použité obrázky: 

http://www.mujweb.cz/zabava/fkarta/index.htm
       

Fal_karta15.jpg (13715 bytes)       Fal_karta14.jpg (18042 bytes)      Fal_karta25.jpg (19932 bytes)       Fal_karta21.jpg (18933 bytes)

Falešná karta tak jak ji dobře známe.

 

U Tempa di vlak

... panečku příští Tóny už po třech týdnech. Přemýšlím, co se tak asi mohlo za tak krátký časový úsek důležitého přihodit, aby to stálo za napsání do zpravodaje Tónů. Pro jistotu si beru kalendář, a už vidím ty naškrábané řádky. 12.,13. Roháči - chata, 16. Malostranská - Žalman, 24. Poupata, 25. křest CD - Vltava - Poruba, 1. Tóny - Falešná karta. Za každou suchou poznámkou se skrývá příjemná akce (to proto, že jsem vypustil záznamy typu: zubař nebo zajít do pojišťovny) a spousta pro mne cenných zážitků. 
Je zajímavé a začíná být pravidlem, že za většinou "hvězdných" stálic se skrývají úplně normální a mnohdy i velmi skromní lidé. Roháči toto pravidlo jaksepatří potvrdili. Například Miloš Rybář, který vypadá na pódiu velmi decentně, v pozdních nočních hodinách hrál pro naše malé dítě maňáskové divadlo. Kuba byl úplně odvázaný z toho, že jeho medvídek umí tak krásně pít rum, ale potom bylo Kubovi trochu smutno, když se medvídkovi udělalo špatně a bolelo ho bříško. Toto se přihodilo mezi těmi spousty písniček, které Roháči hráli a z kterých dýchá kus historie našeho trampování.
Za termínem Malostranská - Žalman si můžete představit takovou fajnovost, jako je večerní jízda do Prahy, tam si zahrát 35 minut před Žalmanem a spol. a pak rychle zpátky do práce. Avšak zahrát si před vyprodanou Malostranskou besedou se nepoštěstí denně a asi ani ne jednou za rok.
Ostatní akce jsme si užívali jako hosté. A přiznám se, není to opravdu špatné být - pěkně v klidu - jen prostým divákem.
Přemýšlím, jestli se vám vůbec bude chtít přijít už po jednadvaceti dnech na další Tóny, ale sám se na Falešňáky už moc těším. Je to totiž jedna z těch kapel, které věřím každé slovo a každou notu z písniček, které zpívají. Však posuďte sami.

                  Příjemnou zábavu a příjemný poslech přeje za Tempo di vlak. 

Bruml

 

        Fal_karta31.jpg (20813 bytes)               Fal_karta22.jpg (16725 bytes)

Večer si zazpívalo i Tempo.