1. Tóny cest (BG styl) - září 2000

O vzájemném setkávání. (Úvod zpravodaje Tónů cest)

 Pokud jste si to ještě neuvědomili proč jsme všichni tady, tak pozorně čtěte těchto pár následujících řádků. Možná dostanete odpověď, proč ty všechny Guláše, Tóny cest, Dakoty ...

Se vzájemným setkáváním to všechno vzniká a taky zaniká. Lidé potřebují být spolu a k setkání bohužel potřebují nějaký důvod. Málokdy se sejdou jen tak. Tak tedy hurá na Dakotu, Guláš, Tóny cest a vůbec na vandry, výlety do přírody. Něco pěkného si poslechnout, trochu se poučit nebo si jenom tak pokecat o tom co bylo a ještě lépe o tom co bude. Partu dělá společná budoucnost. Doufám, že k tomu všemu alespoň trochu přispějeme.

Tak se tedy dobře bavte, protože my se bavíme určitě dobře.

                                                            Za všechny organizátory  Bruml

                                          Tempo.jpg (18396 bytes)

 

U BG stylu

Přesto, že se pomalu bliží půlnoc, zmobilizoval jsem své svědomí a posílám mejlíkem Zajacovi a jeho rodinnému týmu, několik slíbených slov o kapele... Koneckonců mám mít určitě radost, když se o naši kapelu zajímají novináři a kór, jedná-li se o základní regionální plátek - Průvodce večerem Tóny cest.
Na úvod Vám musím oznámit, že pokud čtete tyto řádky ještě před započetím pořadu - uslyšíte pravděpodobně tohle všechno ještě alespoň 2x během programu. Důvod je prostý.Pořadatelé mi letos opět svěřili průvodní "bláboly" na těchto muzikantských setkáních. A tak dnešní večer, kdy zde hraje i kapela BG Styl, ve které také hulákám některé songy, budu mít dvojí roli. Kecat o kapele a pak kecat v kapele....
Nuž tedy, pojďme směle na to. BG Styl právě zastihujete v období obrovských členských přeměn. Ovšem zklamu rovnou ty dívky, které by bláhově očekávaly nástup nějakého mladého, ztepilého jinocha, nejlépe panice,se vzrušujícím hlasem v hrdle a svůdným pohledem v modrých očích. Ta změna se vyznačuje sjednocením názorů na báječný život manželský, po boku milující a milované bytosti. Ano, ano, je tomu tak a těžko už na tom něco změníme. Tady Jirka "Halelujah" Mitrych do toho "praštil" už někdy během prázdnin a náš poslední mládenecký mohykán Aleš, se chystá ukončit svůj šťastně svobodný, bujarý život již tuto sobotu v 11 hodin v Bludově - během pečlivě utajovaného obřadu.
Co dodat? V kapele konečně zavládne rovnoprávný vztah, jelikož si už žádný z nás nemůže dovolit vymlouvat se na zkouškách kapely, že si jej žádná nevezme, bude-li on s námi stále jezdit po republice jako komediant...... (Dámy snad prominou - většinou se jezdí tzv."bez bab"!)
A kde se tedy pořád tak flákáme po světě? 

Tak v červnu to bylo např. BANJO JAMBOREE ve Strakonicích.Bluegrassová hudba zaplavila scénu letního kina od pátku až do neděle. Kapely se střídaly jedna za druhou a bylo co poslouchat. Vždyť se sjela bluegrassová špička České republiky. Škoda každého ucha, které si nechalo ujít tenhle jedinečný podnik. V neděli odpoledne všechny uchvátil svým výkonem Charlie McCoy - skvělý americký hráč na foukací harmoniku. I my jsme prostě museli zůstat, i když to znamenalo návrat domů až po půlnoci.

Na Slovensku v Brezne se konal super mejdan "Country za mestskou stodolou". Měli jsme tam pár kamarádů už dříve a snad se nám je pro vás podaří taky někdy dostat k nám na Moravu.

Sice deštivo, ale příjemně lidsky bylo na dalším ročníku Jesenického nuggetu, kde pro jistotu byli diváci s námi pod střechou na zbrusu novém pódiu. Organizátoři se skutečně vytáhli. Jeviště voní dřevem a je skutečně nádherné. Po skončení country bálu jsme (někteří a zcela výjimečně) v hospůdce hráli až do rána. Nebudu zapírat, že jsem byl ráno odhalen, jak pendluju za barem z důvodu totální indispozice místního personálu. Hold všichni neunesou tíhu a sílu pařby BG Styláků....

Na koncertech v Polsku jsme podpořili naše národní mužstvo "drvoštěpů", kteří tam bojovali na Mezinárodní soutěži dřevorubců v BOBROWE a vybrali si nás za svoje maskoty. Móóóć pěkná besídka!

Po festivalu Na Pomezí, Bluegrassové pouťi, Country bálu v Jevíčku a kdoví kde všude, jsme se nakonec zčuchli s "Tempákama" v Mohelnici na Dostavníku a jak je vidět z dnešního dalšího setkání, tak nějak jsme rádi spolu. Doufám, že i Vám milí zlatí, se tato kombinace zalíbí a ucho pohladí.

                                                        Hezký večer Vám přeje za BG Styl
                                                                                                                    Čenda